Gular vant kvinneklassen og Osterøy tok en sterk seier i herreklassen etter en spennende innspurt med Gneist hvor de henviste favoritten Gular til 3. plass. Kvinnelaget vant på tiden 6,28,7 foran Varegg sitt 1. lag på tiden 6,36,0 og Gneist 1. lag tok 3. plassen med tiden 6,39,0. I herreklassen fikk Osterøy tiden 14,53,4 foran Gneist 1. lag på tiden 14,55,7 med Gular 1. lag på 3. plass med tiden 15,02,9. I juniorklassen for menn var Ask kun 9 hundredeler unna seieren som Norna Salhus stakk av med. Beste etappetid ble det for Leah Indrebø på andre etappe som var 593 meter.
Til tross for at regnet kom ut i arrangementet var det godt med publikum og hele 185 stk som gjennomførte barneløpet der alle som deltok fikk premie.
Takk til ordfører Yngve Fosse som stod for den offisielle åpningen og han delte også ut alle premiene etter stafetten. Takk også til speaker Stein Fossen og til alle våre frivillige funksjonærer som gjorde at stafetten ble gjennomført på en meget god måte og et hyggelig arrangement.
Alle resultater og etappetider finner dere her på EQtiming.
Under ser dere en billedkavalkade fra dagens stafett:
- Leah Indrebø i midten med beste etappetid på 2. etp.
- Juniorlaget som ble nr 2. F.v: Hector Breivik, Øyvind Silseth, Henrik Villanger, Tobias Nattland, Kristoffer Johnson, Herman Andreassen.